ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pastam Kitap Olsun Projesi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Fevzi Efendi İlkokulu’nda velilerin yaptıkları pasta, börek, poğaça ve tatlılar ile elde ettikleri gelirle okullarına, sınıflarına kitap almak için başlattıkları ‘‘Pastam Kitap Olsun’’ projesinin tanıtımına katıldı.
Pastam Kitap Olsun Projesi

Kent merkezinde bulunan Fevzi Efendi İlkokulunda 217 öğrenci ve 17 öğretmenin desteği ile başlatılan ‘‘Pastam Kitap Olsun’’ projesine tüm öğrencilerimizin velileri destek verdi. 13 Ekim günü başlayan proje kapsamında öğrenci velileri sıra ile evlerinde hazırladıkları börek ve tatlıları haftanın Salı, Perşembe günleri okula getirerek satışını sağlayacak. Böylece elde elde edilen gelir ile kitap alımı yapılacak.  1 Haziran 2014 gününe kadar devam edecek proje kapsamında sınıflara kitap alınacak. Sene sonunda okul kütüphanesine her sınıf için bir köşe yapılarak alınan kitaplar okul kütüphanesinin demirbaşlarına kaydedilecek.

Bu proje ile en büyük amacın öğrencilerimize kitap okuma sevgisi ve alışkanlığının kazandırılması olduğunu ifade eden GÜN projede emeği geçen başta öğrenci velileri olmak üzere Okul Müdürü Nusret AK ve öğretmenlere teşekkür etti.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.