ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Patentle Türkiye" Ödül Töreni Yapıldı

"Patentle Türkiye 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması"nda Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ödüle layık görüldü.


Bakanlığımız ile Türk Patent ve Marka Kurumu iş birliğiyle lise düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen, araştırma ve inceleme aşamaları tamamlanan Patentle Türkiye 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması'nın ödül töreni 16 Ağustos 2022 tarihinde Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanvekili Cemil BAŞPINAR, TÜBİTAK Başkanı Hasan MANDAL, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türk Patent Kurumunda yapılan ödül töreni ardından mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim görüp yarışmada ödül alan öğrenci ve öğretmenleri Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan ŞENER ile İzleme, Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Daire Başkanı Sayın Birol GEZER makamında kabul etti.

21 ilden 74 öğrenci ve öğretmenin davet edildiği ödül törenine, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berat YEMLİK ile AR-GE Birimi Patent İl Koordinatörü Adnan Erhayat FIRAT il düzeyinde katıldı.

Türkiye genelinde 61 ilden 1.035 başvuru yapılan yarışmada ilk 30 öğrenci dereceye girmiştir. Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Berat YEMLİK ve Elektrik-Elektronik alanı öğretmenlerinden Ahmet ERCAN'ın hazırlamış oldukları "Radyo Frekansı ve Tanımlama Kontrollü Engelsiz Durak" adlı faydalı model başvurusu 1.035 başvuru arasından ilk 30 içerisinde yer alıp 11-20. Ödül kategorisine girmiştir.

Ödül törenine katılmak üzere yola çıkan öğrenci ve öğretmenimizi Ankara'ya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih DEMİRTAŞ uğurlamıştır. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN "Ülkelerin rekabet edilebilirliğinin en önemli göstergelerinden olan fikri ve sınai mülkiyet kavramının, okullarımızda ne derece özümsendiğini gösteren bu başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum." demiştir. 

Bu başarıda emeği geçen başta proje başvurusu yapan öğrencimiz Berat YEMLİK, danışman öğretmenimiz Ahmet ERCAN'a; okul müdürü Fatih DEMİRTAŞ'a, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Hüseyin EROL'a ve Patent İl Koordinatörü Adnan E. FIRAT teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

16-08-202216-08-202216-08-202216-08-202216-08-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.