ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Başmüfettişi Ahmet Sula Erzincan'da

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta sanatçı , Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi  Ahmet Sula misafir edildi.
Polis Başmüfettişi Ahmet Sula Erzincan'da

 

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen konferansta sanatçı , Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi  Ahmet Sula misafir edildi. Emniyet Genel Müdürlüğünde başmüfettiş olarak görev yapan ve aynı zaman da sanatçı kimliği ile de ön plana çıkan Ahmet Sula, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün davetlisi olarak Erzincan'a geldi. Erzincan'da sekiz farklı Anadolu lisesinde iki bin  öğrenci ile bir araya gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi  Ahmet Sula "Gençlik, Şuur ve 15 Temmuz"  konulu konferans verdi. Ahmet Sula  kendisini kısaca tanıttıktan sonra, gençlere hayatları ile ilgili nasihatler verdi. Neşeli ve hareketli halleri ile öğrenciler tarafından sürekli alkışlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Ahmet Sula, gençlerin ülke geleceği için birçok meziyete sahip olmalarının gerektiğinin altını çizerek, "Bilime, sanata, ilme, insanlığa faydalı olabilecek büyük ufuklara yönelin. insana verilen iki sermayeden biri niyet diğeri de gayretttir. Benimki de bunlardan ibarettir. O yüzden bu niyetle burdayım. Yaptığınız işlerde, eylemlerinizde, söylemlerinizde ve derslerinizde bir farkındalık oluşturmanızı istiyorum. Şuurlu ve özgüveni yüksek olan insanların hayatta daima başarılı olacağına dikkat çekerek öğrencilerden ahlaki, dini ve milli değerlerden taviz vermeden kişiliklerini oluşturmalarını tavsiye etti. 15 Temmuz görüntülerini seyretmişsinizdir hepiniz. Maalesef bu necip millette iki zaaf var: Bunları terbiye etmemiz lazım. Bunlardan ilki  unutmak. Maalesef çabuk unutuyoruz dedi. Yaşadığımız şeyleri bir zaman geçtikten sonra unutmaya başladıklarını söyleyen Sula, İkincisi ise çok merhametliyiz. Allah'ın rahmeti gazabını geçmiştir, rahmet konusunda kimse ona yetişemez. Merhamet, bu açıdan çok güzeldir. Nasıl güzeldir? Haddini aşmamak kaydı ile güzeldir. Hz. Ali diyor ki; 'Haine vefa eden Allah'a ihanet eder, haine acımayan Allah'a vefa eder. ' Bunu aklınızdan çıkarmayın." dedi. Kendisinin alışılagelmiş polis anlayışının dışında bir polis olduğunu anlatan Sula, "Bunu özellikle yapıyorum. Sakal gibi konularında üstlerimden izin aldım. Çünkü özellikle medyada çizilen bir polis anlayışı var; soğuk ve donuk olarak görülüyor insanlar tarafından. Ben bunu kırmak istiyorum. " şeklinde konuştu.

 

 Son olarak 15 Temmuz ile ilgili olarak hazırlamış olduğu çalışmayı slayt eşliğinde öğrenciler ile paylaşan Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Ahmet Sula, öğrencilere yaptığınız işlerde, eylemlerinizde, söylemlerinizde ve derslerinizde bir farkındalık yaşamanızı istiyorum." dedi

 

 

23-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-201923-09-2019 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.