ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Recep Yazıcıoğlu Ortaokulundan Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

 Biz Okumayı Çok Seviyoruz
Recep Yazıcıoğlu Ortaokulundan Ödüllü Kitap Okuma Yarışması

 Recep Yazıcıoğlu Ortaokulu tarafından okul öğrencilerine yönelik anlamlı bir kampanya başlatıldı.  “Biz Okumayı Çok Seviyoruz ” projesi kapsamında 1.kategoride 5-6 sınıflar, ”Lavanta Kokusu, Madalyonun Öteki Yüzü, Savaş Atı ve Kayıp Zamanlar“ kitaplarından, 2.kategoride 7-8 sınıflar, ”Osmancık, Mavi Kuş ve Uçurtma Mevsimi” kitaplarından, 3. Kategoride de veliler ve okul çalışanları ,”Nar Ağacı, Efsane ve Böğürtlen Kışı” kitaplarından yarışmaya katılacaklar.

Yarışma 20 Aralık 2014–17 Şubat 2015 tarihleri arasını kapsayacak ve 20 Şubat 2015 günü final yarışmalarıyla tamamlanacak. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ve veliler Bisiklet, Tablet,MP4 Çalar, Kol Saati ve sürpriz hediyelerle ödüllendirilecek.  

Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanlar düşünce yapısını, hayal dünyalarını kitaplarla geliştirebilirler. Düşünebilme yeteneğinin, hayal dünyasının gelişme aşamasında olduğu çocukluk dönemi çok iyi değerlendirilmelidir. Günümüz şartları göz önüne alındığına gelişen teknolojiyle birlikte uyaranların çokluğu çocukları adeta kendine esir etmektedir. Teknoloji karşısında edilgen konuma düşen çocuklar sosyo-kültürel açıdan da sıkıntı yaşamaktadır. Bütün bu gerçekler göz önündeyken belki de yapılabilecek en iyi şey, gelişme aşamasındaki çocuklarımızın düşüncelerini, hayal dünyalarını süsleyecek olan kitaplarla çocuklarımızı tanışık kılmaktır.

Aile, çevre ve okul çocuğun eğitim hayatındaki en önemli üç faktördür ve bu üç faktör okuma alışkanlığı kazanılmasında çocuğun destekçisi ve yol arkadaşı olmalıdır. Bu gerçekler çerçevesinde çocuklarımıza yol arkadaşı olma, onlara rol model olma adına kitap okuma seferberliği başlatarak “Biz Okumayı Çok Seviyoruz ” adlı projeyi hayata geçirilmiştir.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.