ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerimize “Bir Meslek Elemanı Olarak; Gelecek Vizyonumuz” Konulu Seminer

Rehber Öğretmenlerimize  “Bir Meslek Elemanı Olarak; Gelecek Vizyonumuz” Konulu Seminer

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Tuncay ERGENE tarafından ilimizde görev yapan Rehber Öğretmenlerimize yönelik 08.04.2019 Pazartesi günü Erzincan Lisesi Toplantı Salonu ”Bir Meslek Elemanı Olarak Gelecek Vizyonumuz ” konulu seminer verildi.

Prof. Dr. Sayın Tuncay ERGENE Seminerde; “Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri bireye, kişisel sorunların çözümü için gerekli olan olgusal bilgileri sağlayan, kişisel isteklerini ve imkânlarını, çeşitli özelliklerini tanımasına yardımcı olan ve bu bilgilerden yararlanarak özünü gerçekleştirmesine yardımcı olan bir hizmet alanıdır” dedi.

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yıldız ERTUNÇ “Okullarımızda rehber öğretmenlerimiz aracılığıyla sunulan bu hizmetler 2023 eğitim vizyonunda bakanlığımızca belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir yere ve değere sahiptir. Bu nedenle rehber öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek ve alan uzmanları ile bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişi ile mesleki bilgilerini güncellemelerine katkıda bulunmak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün önemsediği konuların başında gelmektedir. Bu sebeple Prof. Dr. Sayın Tuncay ERGENE bugün burada” dedi.

Seminerden sonra İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yıldız ERTUNÇ tarafından Prof. Dr. Sayın Tuncay ERGENE’ye plaket verildi.

10-04-201910-04-201910-04-201910-04-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.