ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Renkli Kalemler Gazetesi Okuyucularıyla Buluştu

Renkli Kalemler Gazetesi Okuyucularıyla Buluştu

Minik öğrencilerin hazırlamış olduğu Renkli Kalemler gazetesi düzenlenen törenle okuyucularıyla buluştu.  Türkiye eğitim Gönüllüler Vakfı (TEGV) Erzincan Öğrenim Birimi ve Salih Erkan İlkokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları Renkli Kalemler Gazete çalışması Erzincanpark AVM’de düzenlenen törenle okuyucularıyla buluştu.

Tanıtım törenine Kredi ve Yurtlar il Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mutlu MAYDA, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış YALÇINKAYA, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende gazete çalışması hakkında bilgiler veren TEGV Erzincan Öğrenim Birimi Sorumlusu Bengül YILBAZ KARAGÖZ,  12 hafta süresince öğrencilerle Renkli Kalemler gazetesini hazırladıklarını belirtti. KARAGÖZ sözlerine şöyle devam etti. “12 hafta boyunca bir araya gelerek çalışan çocuklar, gazetecilik mesleği ile tanıştılar, gazetecilerin kullandıkları eşyaları/gereçleri tanıyıp kullanma fırsatı yakaladılar ve farklı gazetecilik türleri olduğunu keşfettiler. Programın devam eden haftalarında, çocuklar profesyonel gazetecilerle tanışıp yerel gazete ziyareti gerçekleştirerek, kendi çevrelerinde haber peşinde koşup ve gazetecilik ruhunu hissetme şansını yakaladılar.”

            Salih Erkan İlkokulu Müdür Ahmet SAĞSÖZ ise yaptığı açıklama 4. Sınıf öğrencilerinin bu çalışmada görev aldıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Öğrencilerimiz bu çalışma ile okuma-yazma alışkanlıklarını geliştirirken aynı zamanda kendilerini daha iyi ifade edebilmeyi ve yaratıcı düşünmeyi de öğreniyor” dedi.

Konuşmaların ardından Erzincan Gazeteciler Cemiyeti tarafından öğrencilere Fahri Muhabirlik Belgesi verildi. Yapılan Tanıtım programının sonunda Salih Erkan İlkokulu öğrencileri tarafından katılımcılara mini bir konser sunuldu.

28-02-201828-02-201828-02-201828-02-201828-02-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.