ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salih Erkan İlkokulu’nda Yılsonu Sergisi

Salih Erkan İlkokulu’nda Yılsonu Sergisi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Birimi ve Salih Erkan İlkokulunun birlikte hazırladıkları yılsonu sergisi açıldı. Sergi açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, İş-Kur İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mutlu MAYDA, Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet SAĞSÖZ, TEGV Erzincan Öğrenim Birimi Müdürü Bengül  KARAGÖZ, Okul Müdürleri,  öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; ‘’2016-2017 Yılı Eğitim- Öğretim yılının artık sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Okullarımızda hummalı çalışmalarımız var. Yılsonu etkinlikleri, bu etkinliklere elimizden geldiğince katılmaya çalışıyoruz. Salih Erkan ilkokulumuzla Eğitim Gönüllülerinin bir araya gelmesiyle oluşturmuş oldukları güzel bir çalışma var. Burada eğitimle gönüllülük arasındaki iletişim ilişkiyi en güzel bir şekilde izah eden bir çalışmanın içerisinde bulunuyoruz. Her şeyde gönüllülük esas ama eğitimde gönüllülük çok güzel neticelerle sonuçlar bize veriyor. İlkokullarımızda serbest çalışma zamanlarımız var. İlimizde bu yıl ilkokullarda farklı etkinlikleri farklı kurumlarla yapmayla ilgili bir protokol yaptık. Bu çalışma esnasında sadece eğitim ve öğretimi dört duvar arasına değil, farklı partnerlerimizle farklı yerlerde yapmanın eğitim ve öğretimdeki kalıcılığın çok daha önemli olduğunu biz zaten biliyoruz. Burada da daha ziyade 1. Dönem arkadaşlarımız bizim okulumuza geldiler, 2. Dönem okulumuz buraya geldi. Özellikle sanat yönünde öğrencilerimizin becerilerini yeteneklerin, geliştirme acısından güzel bir çalışma oldu. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Ardından Konuşan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Birim Yöneticisi Bengü Karagöz yaptığı açıklamada; ‘’Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Erzincan Birim Yöneticisi olarak 10 yıldır burada çalışmalara devam ediyoruz. 2016-2017 yılında da Salih Erkan İlkokuluyla beraber sanatsal etkinlikler kapsamında ‘Düşler Atölyesi’ sergimizi açtık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’’ dedi. Yapılan konuşmaların ardından sergi açılışı gerçekleştirildi.

 

29-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.