ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Scientix Çalıştayı Açılışı Yapıldı

STEM (Science – Bilim, Technology – Teknoloji, Engineering – Mühendislik, Maths - Matematik) bütünleşik eğitim modelinin sınıf içi uygulamalarda kullanılmasını sağlamak üzere düzenlenen Scientix Çalıştayı´nın açılışı yapıldı.
Scientix Çalıştayı Açılışı Yapıldı

12 Şubat 2018 Pazartesi günü 15:00’da Erzincan Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Ferda YILDIRIM, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Muhammer DOĞAN,  Şube Müdürü Sayın Yıldız ERTUNÇ ve öğretmenlerin katılımları ile 13-15 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan Scientix Çalıştayı’nın açılışı yapıldı.

Scientix Projesi; STEM (Science-Bilim, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik, Mathematics-Matematik ) eğitim modelini öğretmen, yönetici, veli, öğrenci ve eğitim çalışanlarına tanıtmayı ve STEM eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır. Bakanlığımıza bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü STEM eğitiminin ülkemizde tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla ülkemiz genelinde ilgili öğretmenlerin katılımı ile çalıştaylar ve konferanslar düzenlenmektedir. Bu kapsamda Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda Scientix Projesi Koordinatörleri Dr. Tunç Erdal AKDUR ve Esra KAYIŞ ilimizdeki sayısal ve mesleki grup öğretmenlerine yönelik STEM eğitimi ile ilgili bilgi vermek ve çalışmalar yapmak üzere Scientix Erzincan Çalıştayını 13-15 Şubat tarihleri arasında yürüteceklerdir. Çalıştayın açılışı ise 12 Şubat Pazartesi günü Müsteşar Yardımcısı Sayın YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın GÜN; ayrıca Scientix Projesi Koordinatörleri Dr. Tunç Erdal AKDUR ve Esra KAYIŞ’ın yanı sıra öğretmenler ve çeşitli okulların yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Açılış anaokullarımızda yürütülen STEM proje ürünlerinin sergisi ile başladı. Müsteşar Yardımcısı Sayın Ferda YILDIRIM, Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve katılımcılar sergiyi gezip öğretmenlerden STEM ürünleri ile ilgili bilgi aldılar. Programın açılış konuşmasında Sayın GÜN ilimizde yürütülen ve Kodlama-Robotik, Dil Eğitimi, Eğitimde Teknolojinin Kullanımı ve STEM konularını içeren ODAK: 21. Yüzyıl Proje Çalışmalarına değindi. Yürütülen proje kapsamında STEM eğitimin ve Scientix Çalıştayının ilimizde yürütülen STEM çalışmalarına yapacağı katkının önemini vurguladı. Sayın GÜN’ün konuşmalarından sonra Müsteşar Yardımcımız Sayın YILDIRIM konuşmasında Erzincanlı bir bürokrat olarak ilimizde yürütülen eğitim faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve elde edilen başarıların kendisini mutlu ettiğini söyledi. Ayrıca STEM eğitimi ve 21. Yüzyıl becerilerinin bulunduğumuz çağdaki yerinden ve öneminden söz etti. Konuşmaların ardından açılış enstrümantal müzik eşliğinde kokteyl ile devam etti.

 

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.