ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Scientix Çalıştayı Sonrası STEM Eğitimi Yaygınlaştırma Toplantısı

Müdürlüğümüze bağlı Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Yıldız ERTUNÇ başkanlığında; Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Scientix Proje Koordinatörleri Dr. Tunç Erdal AKDUR ve Esra KAYIŞ tarafından yapılan Scientix STEM Çalıştayı sonrası proje ekibi liderleri 21 Şubat 2018 Çarşamba günü toplantı salonunda bir araya geldiler.
Scientix Çalıştayı Sonrası STEM Eğitimi Yaygınlaştırma Toplantısı

Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi tarafından düzenlenen çalıştayda farklı okullardan sayısal grubu ve meslek öğretmenleri bir araya gelerek STEM eğitimi projeleri oluşturuldu. Teorik olarak oluşturulan bu projelerin hayata geçirilmesi ve STEM eğitim modelinin ilimizde tüm okullarda yaygınlaştırılması için bir araya gelen proje ekibi liderleri konu üzerine fikirlerini paylaştılar. Toplantıda; oluşturulan projelerin Mayıs ayında yapılacak “Bilim Şenliği”nde sergilenmesine ve STEM eğitim modelinin hizmet içi kurslarla öğretmenlere tanıtılmasına karar verildi.

 

STEM eğitimi konusunda yetkin olan öğretmenlerden oluşturulan bir ekiple anaokulu ve ilkokul öğretmenlerinden başlanarak tüm kademelere yönelik hizmet içi kurslar düzenlenecek ve kurslarda; STEM ders planı oluşturma, STEM projesi hazırlama ve STEM etkinlikleri konusunda öğretmenlerimize bilgi verilecektir.

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.