ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sınavsız Hava Sahası” Konulu Tiyatro Sahnelendi

“Sınavsız Hava Sahası” Konulu Tiyatro Sahnelendi

Müdürlüğümüz ve Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte Geçit Munzur Ortaokulu öğrencileri tarafından Sınavsız Hava Sahası adlı Tiyatro oyunu sahnelendi. Komedi türü oyunun geliri Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneğine bağışlanacak

Geçit Munzur İlkokulu Öğretmeni Cem ÖZCAN tarafından hazırlanan Sınavsız Hava Sahası adlı Tiyatro oyununu sergileyen öğrenciler profesyonelleri aratmazken izleyicilerden tam not aldılar.

Tiyatro sonrası konuşan Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Hülya AKPUNAR “Geçit Munzur İlkokulu Öğretmeni Cem ÖZCAN’ın hazırlamış olduğu tiyatro gösterisine katıldık. Çok güzel, çok anlamlı bir gösteriydi. Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini arzu ediyoruz. Eğitim çocuk yaşta başlar, bu tür şeylerde duyarlılık da bu yaşlarda başlar, biz Hayat Kanserle Mücadele Derneği olarak her zaman Erzincan’ın yanında olduk. İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN Beyefendiye bu etkinlik için çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik bizim için çok önemliydi. Erzincan’da ki bu tiyatro gösterisinin geliri derneğimize bağışlandı, teşekkür ederiz”  dedi

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ise oyun sonrası yaptığı açıklama da; “Tiyatro Erzincan Müftülük Konferans Salonunda Geçit beldemizde bulunan Munzur Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından “Sınavsız Hava Sahası” isimli komedi türü bir tiyatroyu ortaokul öğrencilerimizle, farklı okullarda eğitim öğretimlerine devam eden öğrencilerimizle birlikte izledik.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının son günlerine girmiş olduğumuz bu günlerde özellikle okullarda öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin yılsonu etkinlikleri altında yapmış oldukları çalışmaları hem kendileri sergilemeleri hem de farklı okullardaki öğrencilerin bu çalışmaları izlemeleri hususunda bizim için çok anlamlı. Aslında dönem sonları okullarımızın sosyal, kültürel olarak yapmış oldukları etkinlik ve çalışmalarla dolu dolu, şenlik şeklinde geçirmek bizim en büyük hedefimiz ve arzumuz. Bu adımları okullarımız ve öğretmenlerimiz atıyor.

 

Özellikle tiyatro ile ilgili olarak altını çizmem gereken bir durum var, farklı okullarımızda ve Halk Eğitim Merkezimizde bizim tiyatro kulüplerimiz var. Tiyatro diğer bütün sanat dallarını içerisine alan bir sanattır, dolayısı ile buna katılan öğrencilerimiz hem de izleyicilerin hem kendi adına hem de eğitim öğretim adına çok fazla anlamlı yüklü sözler var. Bu bizim için önemli özellikle çocuklarımızın başarabilme, kendilerine hakim olabilmeleri, kendilerine güvenebilmeleri, paylaşımcı olabilmeleri, bir topluluk karşısında nasıl hitap edeceklerini bilmeleri, sınırları bilerek ölçülü hareket etmeleri açısından tiyatro sanatı gerçekten çok güzel bir dal. Burada asıl başka bir şey daha ortaya çıkıyor, bu tiyatrolarda öğrencilerimiz emeklerini, güzel çalışmalarını sergilediler ama “Değerler Eğitimi “ adı altında buraya izleyici olarak gelen öğrencilerimiz de cüzi bir maddi katkı sunmak maksadıyla da buraya geldiler. Burada elde edilen gelirin de Erzincan Yeni Hayat Kanserle Mücadele derneğine bağışlanması gerçekten bizim için çok farklı, güzel bir anlam kazandı. Bu güzel çalışmanın altına imza atan bütün arkadaşlarıma ben ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.