ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerine YGS Öncesi Moral ve Motivasyon Kahvaltısı

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri için moral ve motivasyon kahvaltı programı düzenlendi. 
Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerine YGS Öncesi Moral ve Motivasyon Kahvaltısı

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’ye girecek olan Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri için moral ve motivasyon kahvaltı programı düzenlendi.

Öğretmen evinde düzenlenen kahvaltı programına İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Hamza YILMAZ, Erzincan Öğretmenevi Müdürü Nebi GÜL, Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Kahvaltı programında bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, gençlere seslenerek kaygıya kapılmanıza gerek yok dedi. GÜN; "İnsanoğlunun hayatında belli dönüm noktaları ve virajları vardır. O virajlara girebilmek çok önemlidir. Viraja girmek kadar çıkabilmek de çok önemlidir. Çünkü bazen bu şekilde ki eşikleri sıkıntısız bir şekilde atlatmak lazım. Ancak oraları sıkıntısız atlatabilmek içinde evveliyat çok daha önemlidir. Bizim  sistem olarak Millî Eğitim Bakanlığımızın, şuan da mevcut olan LYS ve YGS sınavları ile ilgili olarak ne kadar erken başlar, ne kadar erken bunun farkında olursak veya kendimizin ne kadar erken farkında olursak, benim eksiğim ne, benim sıkıntım ne, bunu iyi tespit edersek ama gerçek manada tespit edersek, tespitten sonra da bunu gerçek manada tedavisini yaparsak emininki bu önemli noktaları ve virajları çok rahat geçersiniz. Bunu yapabilecek alt yapınız var.   Çünkü Erzincan´ın en güzide okulundasınız. Sizin için aslında büyük bir nimet. 10 yıl sonra ülkenin önemli noktalarında sizler olacaksınız. Bizlerin yerine sizler geleceksiniz. Açık ve net söylüyorum bizden daha iyi yapacaksınız. Siz bizden bilgi ile ve donanımla çok daha öndesiniz. Önde olmak zorundasınız. Tekabül bunu gerektirir. İlerleme bunu gerektirir. Gençlerimiz daha aktif, sosyal, kendine daha güvenli sorumluluk bilincinde olursanız ben eminim ki önünüzde ki bütün engelleri bütün virajları geçeceksiniz.  Şuan da en büyük ihtiyaç insan kaynağı ihtiyacıdır. Ülkelerin yer üstü ve yer altı zenginlikleri hiç bir anlam ifade etmiyor. Çünkü onları yönetecek insanlar olmazsa, yönetecek insan kayağı olmazsa ülkelerin yer altı ve üstü zenginlikleri istediği kadar zengin olsun hiç bir mana ifade etmez. Bizim en büyük zenginliğimiz sizin gibi gençlerimizin sayısının çok olmasıdır. Son iki yıldır Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda güzel neticeler aldık. Açık söylüyorum farklı kurslara giden öğrencilerimizin farklı serzenişleri hep olmuştur. Keşke gitmeseydik. Gidip geri dönenler oldu. İlmin ve irfanın kaynağı burasıdır. Bir insan hatayı iki defa işlemez. İki hafta sonra yani 12 Mart´ta, ne kadar çalışırsanız çalışın, ne kadar gayret ederseniz edin, yüzde yüz çalışsanız da yüz de 50 çalışsanız da sınavda kaygınız olursa,  performansı düşer. Öyle bir kaygıya kapılmanıza gerek yok" dedi.

 

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.