ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPEAKING CAFE AÇILDI

SPEAKING CAFE AÇILDI

Speaking Cafe uygulamasının açılışı; 8 Kasım 2018 Perşembe günü saat 16.00’da Erzincan Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Açılışın ardından öğrenci kafeteryasında öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile uygulama başlatıldı. Açılışa 7 farklı lisemizden okul yöneticileri, İngilizce öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Açılış programı; Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim SALAR’ın açılış konuşmaları ve Erzincan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Azra KAFKAS ve Doğukan KILIÇ’ın mini konserinin ardından sona erdi.

Açılış konserinden sonra öğrenci kafeteryasına geçen İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerimiz sadece İngilizce dilinde iletişim kurarak çeşitli oyun ve aktivitelerle sınıf ortamında öğrendikleri dili genç dostu rahat bir ortamda kullanma şansını yakaladılar. Günlük hayatta İngilizce dilinin gerekliliği ve kullanım alanlarının farkına veren öğrencilerimiz bir sonraki etkinlik için güdülenmiş ve hevesli olarak ayrıldılar. Etkinliğe 7 farklı liseden 14 danışman İngilizce öğretmeni ile 70 öğrencimiz katılmış oldu.

Speaking Cafe uygulaması Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından ve Erzincan Lisesi ortaklığı ile ortaokul ve ortaöğretim kademelerinde yabancı dil olarak İngilizce dersi alan öğrencilerimizin alıcı dilden üretici dile geçebilmeleri adına, resmi olmayan genç dostu bir ortamda akranlarıyla iletişime geçerek ve eğitmenlerinin gözetiminde kontrollü olarak yabancı dilde konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Çalışmanın amaç ve hedeflerine uygun olarak Speaking Cafe uygulaması; bir hafta ortaokul bir hafta lise öğrencileri olmak üzere İngilizce olarak tasarlanmış oyun, tartışma konuları, farklı kısa film gösterimleri ve kitap analizleri ile yapılmaya devam edecektir. Cafe’de servis Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından İngilizce olarak yapılmaktadır. Böylece bu alanda eğitim gören öğrencilerimiz de uygulama yapma şansı bulmaktadırlar.

                            Başvuran Okullarımız

LİSE

ORTAOKUL

Erzincan Anadolu Lisesi

Şehit Polis Salih zengin Ortaokulu

Erzincan Lisesi

Cumhuriyet Ortaokulu

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yunus emre Ortaokulu

Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik A.L.

TT Binali Yıldırım Ortaokulu

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mehmetçik Ortaokulu

İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu

Çağlayan Çok Programlı Anadolu Lisesi

15 Temmuz Şehitleri İHO

 

Çukurkuyu Ortaokulu

 

Erzincan Doğa Ortaokulu

13-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.