ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Yönetim ve Planlama Hizmetiçi Eğitim Kursu Başladı

Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından düzenlenen Stratejik Yönetim ve Planlama Hizmetiçi Eğitim Kursu 16.07.2018 Pazartesi günü saat 10.00’da ilimiz Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürlerimiz Abdullah ŞAHİN ve Yalçın TÜRKYILMAZ´ın katılımlarıyla başladı. 
Stratejik Yönetim ve Planlama Hizmetiçi Eğitim Kursu Başladı

16-19 Temmuz 2018 tarihleri arasında dört gün devam edecek olan kursa anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde görev alan öğretmen ve idarecilerden toplam 30 kişi katılacak.

2020-2024 yıllarını kapsayacak olan yeni Stratejik Plan öncesi ilimizin bu konudaki eksiklerini giderme, güçlü stratejik planlar hazırlama ve kurumlarda stratejik yönetim şeklini güçlendirme adına önemli bir hazırlık olan bu hizmetiçi eğitim kursu ile kurumlarımızın bundan sonraki dönemde hem daha planlı ve hazırlıklı olması hem de eğitim adına bütün yönlerden başarı ve kaliteyi artırması hedeflenmektedir. Toplam 30 saat sürecek olan kurs Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ASKE Koordinatörü Murat Arif METİN tarafından verilmektedir.

Kursun açılışında kursiyerlerle buluşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN yaptığı konuşmada bir öğretmenin, bir idarecinin ve bir okulun her zaman yeniliklere açık, planlı ve programlı olması gerektiğini vurguladı. Stratejik planın, eğitimin ne noktada olduğunun değerlendirilmesi adına da son derece önemli olduğunu belirten Sayın GÜN, bu planların katılımcı bir yaklaşımla okullardaki tüm öğretmen ve idarecilerin yardımlaşarak ve fikir alış verişinde bulunarak oluşturulması gerektiğini aktardı. 

Kursiyerlere bu sıcak günlerde böylesine önemli bir kursa katılımlarının çok değerli olduğunu hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, kurs için ilimize gelen Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ASKE Koordinatörü Murat Arif METİN’e ayrıca teşekkür etti ve kurumumuz adına ilimizin sembollerinden bakır işlemeli bir saat  hediye etti.

16-07-201816-07-201816-07-201816-07-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.