ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknoloji Girişimcisi Salih KÜKREK Erzincan'da

Silikon Vadisi'ne Devlet tarafından gönderilen ilk teknoloji şirketi SANLAB'ın kurucusu Salih KÜKREK, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  düzenlenen'Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşım Etkinliği'ne  katılmak üzere Erzincan'a geldi.
Teknoloji Girişimcisi Salih KÜKREK Erzincan'da

 

     Silikon Vadisi'ne Devlet tarafından gönderilen ilk teknoloji şirketi SANLAB'ın kurucusu Salih KÜKREK, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  düzenlenen'Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşım Etkinliği'ne  katılmak üzere Erzincan'a geldi.Toplantıya Şube Müdürü Hüseyin EROL, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı. Üç seans olarak düzenlenen etkinlik kapsamında Atatürk MTAL'de yapılan toplantıya katıldı.İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN burada yaptığı konuşmada bilgiyi ve teknolojiyi elde edip bunu kullanan ülkelerin dünya sahnesinde aktör olarak yer aldığını; bilgiyi ve teknolojiyi elde edemeyen milletlerin  bu sahnede ancak figüran olabildiğini belirterek Teknoloji Girişimcisi Salih KÜKREK'i Erzincan'a davet ederek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin teknolojik girişimcilik ile ilgili hayallerine merdiven olmak, onları bu konularda teşvik etmek, yüreklendirmek ve destek olmak istediklerini ifade etti.

Daha sonra sunumunu yapan Teknoloji Girişimcisi Salih KÜKREK de 'Devletimizin teknoloji alanında üretim yapmak isteyenleri madden ve manen desteklediğini; projesini değerli bulduğu girişimcileri yurt dışı eğitim programlarına gönderdiğini bildirdi. Bugün bu alanda devletler arasında müthiş bir rekabetin olduğunu belirterek kendisinin de çocuklarımızı ve gençlerimizi bu konularda aydınlatmak ve teşvik etmek, yaşadığı tecrübeleri aktarmak için yoğun programlarına rağmen Erzincan'a geldiğini söyledi. Teknolojiye yapılan yatırımların ekonomik getirisinin diğer sektörlerdeki getirilerden çok çok daha fazla olduğunu; bunun ülkemizin kalkınmasında lokomotif bir güç olacağının özellikle altını çizdi. Teknolojik yatırımların insan hayatına taalluk eden yönünü de çarpıcı bir örnekle anlattı: Sevilen sinema oyuncusu Kemal SUNAL'ın uçağa binme korkusundan dolayı uçağa binemediği; bindiği ilk uçakta da bu korkusundan dolayı vefat ettiğini; şimdi kendilerinin geliştirdiği similatör ile verilen eğitimle  bu korkunun tedavi edildiğini belirterek sinema oyuncusu Kemal SUNAL ölmeden önce bu similatör yapılmış olsaydı sanatçımız  böyle bir hadisede  ölmeyecekti. Benzeri medikal cihazların üretimi hastaların yaşam kalitesini de yükselttiği için insani olarak da büyük bir hizmet yapmış oluyorsunuz. Yine, şeker ölçüm cihazını dışarıdan aldığımızı; yerli bir girişimcimizin, sizin gibi bir gencin bu cihazı ürettiğini bildirerek istediğiniz takdirde çok daha gelişmiş teknolojik cihazları sizler üretebilirsiniz, bu potansiyel sizlerde var. Tek eksiğimiz cesaret , girişim ve bunu yapacağınıza olan inancınızdır.' Dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, programın sonunda Teknoloji Girişimcisi Salih KÜKREK'e teşekkür ederek hediyesini takdim etti.

31-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-201931-10-2019

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.