Tercih Danışma Merkezi
2015 yılı TEOG sınavı ve LYS’ye giren öğrencilerimize tercih döneminde rehberlik yapılması amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Cumhuriyet Ortaokulunda Tercih Danışma Merkezi oluşturuldu.![Tercih Danışma Merkezi](/meb_iys_dosyalar/2015_07/k_06170603_q2.jpg)
Açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN tarafından yapılan Tercih Danışma Merkezi 6-16 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına göre tercih işlemleri 06-16 Temmuz 2015, YGS-LYS sınavına göre tercih işlemleri 06-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacağı için; öğrencilerin üst eğitim programlarına yerleşmesi sürecinin önemli bir boyutunu oluşturan sınav sonrası tercih danışmanlığı kapsamında "Tercih Danışmanlığı Komisyonları " oluşturulmuştur.
Komisyonlar ilimiz merkezinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulunda 06-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde görev yapacaktır. Öğrenci ve velilere sunulacak olan tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmak isteyenler belirtilen tarihler arasında Tercih Danışmanlığı Komisyonlarına başvurabileceklerdir.