ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Gönüllü Akşam Etütleri Başladı

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz  GÜN,TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu'nu ziyaret etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra sınıfları ziyaret etti.  
TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Gönüllü Akşam Etütleri Başladı

          İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu'nu ziyaret etti. İdareci ve öğretmenlerle görüştükten sonra sınıfları ziyaret etti.Ziyaret kapsamında öğrencilere hitap etti. ''2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ederek sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yılı nihayete erdirme temennisinde bulundu. Gönüllü akşam etütlerinin haftanın 3 günü saat 16.00 da başlayıp, 20.30'a kadar devam etmesini, soru-çözüm saatinin sistemli bir şekilde olmasını,  öğrencilerin bu etütlere yüzde doksan sekiz oranında katılım göstermesini ve akşam geç saatlere kadar öğrencilere ders veren ,öğrencilerin soru ve sorunlarıyla ilgilenen idarecilere öğretmen ve öğrencilere bu fedakarlıklarından dolayı  tüm kalbi duygularıyla  teşekkür ettiğini ifade etti.Sayın GÜN, TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde DYK kurslarına katılımın yüksek olduğunu ve bu çabanın da öğrencilerin akademik göstergelerine yansıdığını ve yansıyacağını, hedef 2020 vizyonu kapsamında YKS'ye girecek öğrencilerin  üniversiteye yerleşme oranının yüksek olacağını beklediklerini ifade etti.

 Okul Müdürü Uğur MUTLU, öğretmenler ve öğrenciler adına Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN'ün ziyaretlerinden ziyadesiyle memnun olduklarını, Sayın GÜN'ün maddi, manevi desteklerinin kendilerini ve öğretmenleri çok mutlu ettiğini ve Yeni Eğitim-Öğretim Yılı'na yüksek özgüvenle başlamalarına vesile olduğunu ifade etti. Özellikle 12. sınıf öğrencilerinin sınav motivasyonunun yüksek olduğunu ve YKS sınavı sonucunda  öğrencilerin yüksek bir oranda üniversiteye yerleşeceklerini ümit ettiklerini ifade etti. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hazırlıklarını yaptıklarını,  ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün belirlemiş olduğu hedef 2023 vizyonunun da bizim için çok önemli olduğunu belirtti. Çünkü 2020 yılında ilk proje okulu mezunlarını vereceğini öğretmenler ile birlikte süreci yöneteceklerini, görev dağılımlarının yapıldığını ve 9 Eylül itibari ile ders ve gönüllü Destekleme ve Yetiştirme Kursların  tüm ciddiyeti ile başladığını ve devam ettiğini ifade etti. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için akademik çalışmaların yanında Kitap Kermesi ve Yazar daveti, Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında Müzik Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Erasmus, e-twinning ve TÜBİTAK Projeleri ve Cumartesi  Seminerleri/Konferansları  gibi bir çok sosyal kültürel faaliyetleri planladıklarını ve çalışmaların başladığını ifade etti.

12-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-2019

 

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.