ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde Kermes

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde Kermes

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri ve velileri tarafından kermes düzenlendi.

Kermesin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Uğur MUTLU, “2013 yılında açılan ve proje okulu olduktan sonra her yıl geleneksel olarak kermes düzenliyoruz, biz 3 yıldır okulumuzda kermesi geleneksel hale getirdik. Öğrencilerimiz kendi yaptıkları ürünleri burada sergileyecekler. Buradaki amacımız gayemiz buradan elde edilen gelirin okul aile birliği olarak okul müdürü olarak okulumuzun birtakım ihtiyaçlarını karşılamak bunu yaparken de öğrencilerin sosyal sorumluluk  sahibi olmasını sağlamak. Öğrenciler ürünleri bizzat kendileri hazırladı. Bizim en önemli kültürümüz olan misafirperverliği öğrenecekler insanlara ikram etmeyi öğrenecekler bunu yapmaya çalıştık. Öğrencilerimiz de gerçekten çok güzel yiyecekler ürünler yapmışlar ikram edeceğiz ve hedefinize ulaştığımızda inanıyorum” dedi.

Açılışa katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN ise yaptığı açıklama da; “2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının ilk kermesini TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesinde gerçekleştiriyoruz. Yapılan kermeslerde asıl amacı veli öğretmen ve öğrenci buluşmalarını sağlamak, kermeste yapılan yiyeceklerin katılımcılara ikram edilmesi ve elde edilecek olan gelirin okul ihtiyaçlarında kullanılması. Sadece kendi okullarında yapılan kermeslere değil ayrı okullarda ki kermeslere de gidilerek okullar arasında ki dayanışmayı sağlama açışından çok önemli. Bizler İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak okullarda yapılan kermeslere katılarak birliktelik sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Binali Yıldırım kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu çok güzel bir çalışma yapmış. Burada okul aile birliği ve okul idaresinin yapmış olduğu bu güzel etkinliğe çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.

17-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.