ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Anaokullarımızda Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi Başlıyor…

Tüm Anaokullarımızda Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi Başlıyor…

Müdürlüğümüz AR-GE Birimince yürütülen ODAK: 21. Yüzyıl Projesi kapsamında anaokullarımızda başlatılacak olan “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN’in başkanlığında tüm anaokulu müdürlerimizin katılımıyla Yavuz Selim Anaokulunda yapıldı.

Toplantıda ikinci dönemden itibaren 3-5 yaş arası öğrencilerimiz için kulüp saatlerinde yapılacak olan dil eğitiminin detayları görüşüldü. Anaokulu müdürlerimize “Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi” çalışmasıyla ve bu kapsamda okullarında yürütmeleri gereken işlerle ilgili bilgi verildi.

ODAK: 21. Yüzyıl projesiyle ilimizde yürütülen “Dil Eğitimde Nitelik Artırma Çalışmaları ve İl Politikalarının Oluşturulması” çalışmalarının amacı; temel kademelerden başlanarak tüm okullarımızda dil eğitiminin niteliğini artırmak ve performans odaklı bir dil eğitimi anlayışını benimsemek olarak belirlendi. Bundan dolayı öncelikli olarak anaokullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için çocuklarımızın bulundukları döneme uygun ve nitelikli bir dil eğitimi vermek bu çalışmaların ilk basamağını oluşturuyor. Bu çalışma kapsamında Müdürlüğümüze bağlı çalışan 18 İngilizce öğretmeni gönüllü oldu ve konuyla ilgili çalışmalara başladı. Okullarımızda kulüp faaliyetleri kapsamında velilerden gelecek talep doğrultusunda 3-5 yaş arası çocuklarımıza oyun, şarkı, görsel ağırlıklı ve etkinlik temelli olarak dil eğitimi verilecek. Gönüllü öğretmenlerimiz “Erken Çocukluk Döneminde Dil Eğitimi” konulu bir eğitimden geçtikten sonra ikinci dönemden itibaren anaokullarımızda oluşturulan sınıflarda kulüp saatlerinde eğitimlere başlayacaklar.

 

15-01-201815-01-201815-01-201815-01-201815-01-201815-01-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.