ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Etkinlikleri

Bu yıl 39’ncusu düzenlenen Turizm Haftası ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.
Turizm Haftası Etkinlikleri

Erzincan’da 39‘ncu Turizm Haftası kutlamaları, yapılan kortej yürüyüşüyle devam etti.  Saat Kulesi önünden Cumhuriyet Meydanı önüne kadar yapılan kortej yürüyüşüne Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, Belediye Başkan Vekili Hüseyin KARAKOÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürü Vekili Yahya TEKİN, kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet meydanında son bulan kortej yürüyüşünün ardından Erzincan Belediyesi Kültür Merkezinin arka kısmında halk oyunları ekibi tarafından halk oyunları oynandı. Halk oyunlarının ardından Yöresel Yemek Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Erzincan’ın doğal ve tarihi güzelliklerinin bulunduğu alanlarda Erzincan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından çekilmiş fotoğrafların yer aldığı sergi gezildi. Programın sonunda tören alanındaki vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.