ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Uygarlık peteğini saf bal ile doldurmaktır, öğretmenlik”

İlimize atanan aday öğretmenlerin adaylık süreciyle ilgili hizmetiçi eğitimlerini tamamlayacakları eğitim programı 21.08.2017 Pazartesi günü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda gerçekleştirilen açılış programıyla başlamış oldu.
“Uygarlık peteğini saf bal ile doldurmaktır, öğretmenlik”

Toplam 119 öğretmenin tamamlayacağı adaylık eğitimi programının başlangıcında söz alan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yahya TEKİN, adaylara meslek hayatları boyunca başarılar dilerken eğitim programının içeriğine dair de bilgiler verdi ve programın açılış konuşmasını yapmak üzere sözü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’e devretti. Konuşmasına Nurettin TOPÇU’nun “Bu dünyanın, bu ülkenin, bu coğrafyanın ve bu mabetlerin siz öğretmenlere ihtiyacı var.” sözleriyle başlayan Sayın GÜN, öğretmenliğin son derece önemli, kutsal ve saygın bir meslek olduğunu ısrarla vurguladı. Aday öğretmenlere özellikle hem öğretmenlik mesleğini seçtikleri için hem de mesleklerini icra etmek için Erzincan’ı tercih ettikleri için ayrıca teşekkür eden GÜN, şehir olarak son yıllarda elde edilen başarının aramıza yeni katılan arkadaşların heyecanıyla da artarak devam edeceğini ve çalışmalarına “Eğitim Şehri Erzincan” sloganını içselleştirilerek devam etmeleri gerektiğini belirtti. Öğretmenlere meslek hayatları boyunca heyecanlarını, azimlerini kaybetmemeleri gerektiğini öğütleyen Aziz GÜN konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:” Uygarlık peteğini saf bal ile doldurmaktır, öğretmenlik. Sizlerin de bu anlayışla en güzel çiçekler olan  çocuklarımıza, evlatlarımıza en narin şekilde davranıp onları en mükemmel şekilde işleyip gönül mutfağımızın vazgeçilmez tadı yapacağınızdan şüphem yok. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum.”

 

Konuşmanın sonunda aday öğretmenlerle tek tek tanışan Sayın Aziz GÜN verilen arada öğretmenlerle çay içerek sohbet etti. Eğitim programı, FATEM Öğretmeni Sayın Dilek ARAR’ın sunumuyla devam etti.


21-08-201721-08-201721-08-201721-08-201721-08-201721-08-201721-08-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.