ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üzümlü İlçemizde Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün katılımları ile Üzümlü ilçemizde 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı ve 28 Eylül 2015’de başlayacak olan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü Cuma DOĞAN, ilçede görev yapan yönetici ve öğretmenler katıldı.
Üzümlü İlçemizde Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

              İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN,  ilçe yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla yapmış olduğu sene başı seminer toplantısında; İlçenin başarı durumunu ve yapılması gereken çalışmaları ana hatları ile değerlendirdi. Üzümlü olarak ildeki başarı durumu göz önüne alındığında iyi bir seviyede olduğunu vurgulanmakla beraber mevcut şartlar altında daha iyisinin olabileceğini belirtti. İlçede öğretmen ve sınıf başına düşen öğrenci sayılarının Türkiye ortalamasının çok altında olduğu, bunun sonucunda TEOG ve üniversite yerleştirmelerinde daha iyi performans beklediğini belirtti. İlçedeki bütün okullarda destekleyici eğitim kurslarının açılması ve açılacak olan kursların öğrenciler açısından en verimli olabilecek şekilde planlanmasının önemine de değinen GÜN, yönetici ve öğretmenlerimizin veliyi bilinçlendirme ve eğitime katma konusunda üst düzey katkılarını beklediğini vurguladı.

 Üzümlü eğitim öğretimi hakkında bilgi veren İlçe Millî Eğitim Müdürü Cuma DOĞAN; Okullarımızın fiziki bakımdan eğitim-öğretime hazır olarak girmesi için gerekli çalışmalar yapılmış olup, sorunsuz bir şekilde ders yılının başlaması sağlandı.

         2015-2016 öğretim yılında İlçemiz bünyesindeki bütün okulları kapsayacak şekilde ‘’Okuma Saati’’ uygulaması yapıldı. Bu bağlamda ilde yapılan Kitap Okuma Yarışmasında birincilik kazanıldı. İlçemiz mecburi hizmet alanı içerisine alınarak en büyük sorun olan öğretmen sirkülasyonunun önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Açılan destekleyici eğitim kursları ve özverili çalışmalarla Erzincan ilçeleri arasında TEOG’ da 2. Sırada yer aldık. İlçemiz Üniversite yerleştirmelerinde %50’lik bir derece yakalamıştır.

 

               2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında; Bütün okullarımızın Eğitim Öğretime hazır hale gelmesi yönünde yapılması gereken çalışmalar halen devam etmektedir. Ders zilinin çalması ile okullarımızın eksiklikleri giderilmiş olacaktır. Okuma saati uygulanmasına devam edilmesi kararlaştırılmıştır. Bütün okullarımız da destek eğitim kursları açılması planlanmıştır. TEOG’da mevcut durumun üstüne konularak tüm dersler bazında 5’er puanlık artış hedefi konulmuş olup bunun gerçekleşmesi durumunda daha üst sıralamalara ulaşılması hedeflenmiştir. Üniversite yerleştirmelerinde %50 olan yerleştirme durumunun %60’lara çıkarılması ve 4 yıllık fakülte yerleştirmelerinde mevcut durumun üstüne çıkılması hedeflenmiştir dedi.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.