ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali KAHRAMAN Mimar Sinan İlkokulu’nda Fesleğen Dağıttı

Mimar Sinan İlkokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Vali KAHRAMAN Mimar Sinan İlkokulu’nda Fesleğen Dağıttı

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Vali Yardımcısı Fatih KAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Etkinlikte minik öğrenciler tarafından gösteri düzenlendi. Büyük bir beğeni ile izlenen gösterinin ardından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY bir açıklama yaptı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak baharın habercisi olan fesleğeni tüm öğrencilere dağıtacaklarını belirtti. BAŞSOY özellikle bahar aylarının gelmesi ile evlerde oluşan sinek ve sivrisineklere karşı fesleğenin koruyucu özelliğe sahip olduğunu hatırlatarak öğrencilere yeşili sevdirmek amacı ile fesleğen çiçeğini dağıttıkları belirtti. Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah bu millete daha çok 23 Nisanlar yaşatsın. Çocuklarımıza 23 Nisan ATATÜRK tarafından hediye edilmiştir ve başka hiçbir ulusta böyle bir bayram yoktur. Dolayısıyla bu ülkenin çocukları son derece şanslıdır. O zaman sevgili çocuklar 23 Nisan’ın kıymetini bilelim. ATATÜRK’ün çocuklara ne kadar değer verdiğinin idrakinde olalım.”

“Ayrıca bugün bahar dolayısıyla Erzincan Belediyesi tarafından çocuklarımıza fesleğenler hediye edilecek. Çocuklar bu fesleğenleri evlerine götürüp yetiştirecekler. Bu fesleğenler çiçek açtığında evlerde mis gibi kokacak ve neşe getirecek.” Şeklinde konuştu.

Vali KAHRAMAN konuşmasının ardından Başkan BAŞSOY ile birlikte çocuklara fesleğen dağıttı.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.