ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KARA İle Tanışma Toplantısı

Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KARA İle Tanışma Toplantısı

Daha önce Otlukbeli Kaymakamı olup, ilimiz Vali Yardımcısı görevine atanan Sayın Mehmet Fatih KARA görevine başlamış olup, ilimizde bulunan tüm resmi-özel eğitim kurumlarının müdürleri ile 03 Ocak 2017 Salı günü saat 16.00´da Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda tanışma toplantısı yaptı.

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve tüm okul ve kurum müdürleri ile ilçelerimizde bulunan ilçe yöneticileri ve okul-kurum müdürleri e-konferans yöntemiyle katıldı.

Tanışma ve sohbet ortamında geçen toplantıda ilin eğitim ve öğretimi hakkında bilgi alış verişi yapıldı.

Toplantı öncesinde ortaöğretim 12. Sınıf öğrencileri için yapılan Kazanım Ölçme Sınavının sonuçları İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Selim BEKTAŞ tarafından Lise Müdürlerimizin katılımıyla değerlendirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN; İlin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili genel bir değerlendirme yaparak 2016-2017 öğretim yılı için hedeflerimize ve bu hedeflere ulaşmak için yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Özellikle okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarını Sayın Valimizin talimatıyla %97.50’ye ulaştığı, akademik başarıda TEOG sınavlarında bugüne kadar elde edilen başarılarda hedeflerimize ulaştığımızı, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarında (YGS) Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğumuzu ama bununla yetinmeyip TEOG’da elde ettiğimiz başarıları YGS sınavlarında da elde etmeyi hedeflediğimizi ifade ederek bunun için de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının da önemini vurguladı.

Ayrıca Projeler konusunda Bu Benim Eserim, TÜBİTAK, eTwinning ve Erasmus+ projelerine katılımın nitelik yönünden artırılmasını belirterek, kendisinin de “Her Bireye Daha İyi Eğitim” adlı Erasmus projesi ile Finlandiya eğitim sistemini yerinde görerek inceleme fırsatı bulduğunu bu nedenle Erasmus, eTwinning gibi Avrupa Birliği projelerinin eğitime farklı bakış açıları kazandırma noktasında çok önemli olduğunu vurguladı.

Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KARA; İlimizde bu güne kadar yapılan tüm eğitim öğretim çalışmalarından dolayı il-ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine ve tüm okul-kurum müdürlerimize teşekkür ederek sözlerine başladı. Bundan sonraki çalışmalarda da başta Sayın Valimiz olmak üzere Valiliğimizce yapılan tüm eğitim öğretimle ilgili çalışmalara destek olunacağını belirtti.

Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KARA; İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN’ün konuşmasında belirttiği 2016-2017 öğretim yılı hedeflerine ulaşılması noktasında; akademik başarı, okullaşma oranları, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve projeler konusunda okullarımızın gerekli çalışmaları yapmaya devam etmelerini ifade ederek, özellikle kitap okumanın önemine değindi. Öğretmenliğin ulvi ve yüce bir meslek olduğunu, eğitim öğretimde %99’luk başarı dahi başarı değildir. Çünkü o %1’lik kitleyi bile kaybetmeye gibi bir lüksümüz yoktur diyerek, Millî Eğitim benim için ayrı bir öneme sahiptir dedi.

 

04-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.