ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşlılarımız Öğretmenlerimizle Birlikte Eğlendiler

18-24 Mart Yaşlılara Saygı haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.
Yaşlılarımız Öğretmenlerimizle Birlikte Eğlendiler

Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi ve İlimiz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 25 Mart 2015 Çarşamba günü Erzincan Kemahlılar Derneği Lokali’nde, 100. Yıl Atatürk Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan yaşlılarımız için moral günü düzenledi.

Düzenlenen bu etkinliğe Valimiz Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN, Vali Yardımcımız Fatih KAYA, Ak Parti İl Başkanı Orhan BULUT, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer DOĞAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve huzurevi sakinleri katıldı. Davete katılan konuklar yaşlılarımızla tanışıp bir süre sohbet ettiler.

Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN günün anlam ve önemine değinerek, bizlerin bu günlere ulaşmasında büyük görevler üstlenen yaşlılarımıza yakınlık göstermek, gereksinim duyduklarında destek vermek ve yardım eli uzatmak, unutmamamız ve gelecek kuşaklara da aktarmamız gereken köklü geleneklerimizdendir. Toplumumuzun en saygın bireyleri olan yaşlılarımızın sorunlarının çözümünü kolaylaştırmalı, onlara yaşamın ağırlığını duyumsatmamalıyız. Devletimizin yaşlılarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusundaki çalışmalarının yanı sıra, tüm bireylerin konuya gösterdikleri duyarlılık bizleri yetiştiren yaşlılarımızın bakım, barınma, sağlık gibi temel gereksinimlerinin giderilmesinde etkili olacaktır. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyorum ifadelerini kullanarak sözlerini bitirdi.

Aile ve Soysal Politikalar İl Müdürü Muhammer DOĞAN yaptığı konuşmada; “Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır. Bu amaçla düzenlediğimiz bu etkinliğe katkı sunan ilimiz Güzel Sanatlar Lisesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Etkinliğin devamında Erzincan Güzel Sanatlar Lisemizin müzik bölümü öğretmenlerince hazırlanan müzik dinletisi yaşlılardan büyük ilgi gördü. Söylenen türkülerle zaman zaman hüzünlenen yaşlılarımız, hareketli parçalara Valimizle birlikte halaylarla eşlik ederek güzel dakikalar geçirdiler.

Etkinliğin sonunda Valimiz ve muhterem eşleri Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerini bu anlamlı günde yaptıkları çalışmalardan dolayı kutlayarak teşekkürlerini sundular. 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.