ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonları Oluşturuldu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN biri Erzincan Park AVM'nde olmak üzere ilimizde 4 ayrı noktada oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının verdiği hizmetler hakkında bilgi verdi.
YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonları Oluşturuldu

Öğrencilerin yetenek, ilgi, ihtiyaç, kişilik özellikleri ve yaşam koşullarıyla uyumlu olacak şekilde bir üst öğrenim kurumuna geçişleri sürecinde onlara rehberlik etmek ve tercih danışmanlığı yapmak üzere ilimizde 4 yerde Tercih Danışmanlığı Komisyonu oluşturuldu.

Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla sunulan profesyonel destek hizmetleridir.

Rehberlik ve danışmanlık sürecinde verilen bu destek hizmetlerini, belirlenen standartlar doğrultusunda yürütmek amacıyla ilimiz merkezde Erzincan Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi ve Erzincan Park AVM de Tercih Danışmanlığı Komisyonları oluşturuldu. 23 Temmuz 2019 -29 Temmuz 2019 tarihleri arasında komisyonlarımızda görev yapan idareci ve rehber öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize yönelik tercih süreci ile ilgili olarak rehberlik faaliyetleri devam edecektir.

Erzincan Park AVM de Tercih Danışmanlığı Komisyonları ile ilgili bilgi veren GÜN öğrencilerimizin eğitim-öğretim yılları boyunca yaptıkları çalışmaların kısacası emeklerinin meyvesini alacağı bir dönemde olduklarını bu nedenle meslek belirleme aşamasında olan öğrencilere üniversite tercihlerinde gerekli tüm desteği ve rehberliği sağlamak durumunda olduklarını ifade etti. 

Oluşturulan YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının YKS tercih sürecini öğrenci ve velilere doğru şekilde anlatarak tercih yapma konusunda rehberlik edeceğini ifade eden GÜN veli ve öğrencilere Yükseköğretim programlarına yerleştirme noktasında bilgilendirmede bulundu.

Rehberlik Hizmeti verilen kurumlarımız ve görevliler; 

S.NO KOMİSYONUN KURULDUĞU OKUL/KURUM ÖĞRETMEN ADI SOYADI BRANŞI
1 REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ TANER ÇETİNKAYA REHBER ÖĞRETMENİ (MÜD. YRD.)
CÜNEYT YİĞİT  REHBER ÖĞRETMENİ
SELİM BEKTAŞ  REHBER ÖĞRETMENİ
2 MUSTAFA DOĞAN ANADOLU LİSESİ SADİ ALKAN  MAT. ÖĞRT. (OKUL MÜD.)
ERHAN EROL MAT. ÖĞRT. (MÜD. YRD.)
SEVAL TAPANOĞLU REHBER ÖĞRETMENİ
3 ERTUĞRULGAZİ ANADOLU LİSESİ NEVZAT SUBAŞI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI (OKUL MÜD.)
ERDEM ÜSTÜN REHBER ÖĞRETMENİ (MÜD. YRD.)
SELMA DOĞAN REHBER ÖĞRETMENİ
4 ALIŞVERİŞ MERKEZİ (ERZİNCAN PARK AVM) AHMET EMİN ARI REHBER ÖĞRETMENİ
CENGİZ ERGİN  SOSYAL BİLGİLER ÖĞRT. (MÜD. YRD.)
FATİH ALKAN  REHBER ÖĞRETMENİ
MEHMET KURTOĞLU REHBER ÖĞRETMENİ

 

23-07-201923-07-201923-07-201923-07-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.